Przemysł

Decora: Większa wypłata

Notowana na rynku głównym GPW spółka regularnie dzieli się z akcjonariuszami zyskiem i zarząd również w tym roku chce wypłacić dywidendę, która będzie wyższa niż rok wcześniej. Akcje Decory od początku roku zdrożały o 18 proc., do 37,5 zł.
Foto: materiały prasowe

Zarząd producenta artykułów wykończenia wnętrz proponuje, aby na dywidendę trafiło łącznie 21,1 mln zł. Rok wcześniej na ten cel spółka przeznaczyła 15,8 mln zł. W efekcie tegoroczna dywidenda wyniosłaby 2 zł na akcję, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy na poziomie 5,3 proc.

Wyższa dywidenda jest możliwa dzięki rekordowym wynikom, jakie spółka osiągnęła w 2020 r. Przychody grupy wyniosły 370,8 mln zł wobec 306,3 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 56,6 mln zł w porównaniu z 25,3 mln zł rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.