REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Famur, Fasing: Kopalnie dają zarobić producentom maszyn

Rosnące inwestycje w branży wydobywczej w Polsce i za granicą podbijają sprzedaż producentom maszyn górniczych.
Foto: materiały prasowe

Wstępnymi wynikami za 2018 r. pochwaliła się właśnie Fabryka Sprzętu i Narzędzi Górniczych Fasing. Producent łańcuchów zakończył miniony rok z jednostkowymi przychodami sięgającymi 171,4 mln zł. To o 36 proc. więcej niż rok wcześniej. O 75 proc., do 17,4 mln zł, wzrósł w tym czasie zysk netto spółki.

Na ten rok spółki górnicze planują jeszcze większe wydatki. Największy gracz na rynku, Polska Grupa Górnicza, zapowiedział już, że na inwestycje w tym roku chce wydać ponad 3 mld zł, wobec 2,4 mld zł w 2018 r. Główne projekty to m.in. zbrojenie szybu w kopalni Staszic i prace przy udostępnieniu złoża Imielin-Północ, gdzie eksploatacja powinna ruszyć za cztery lata. Część środków popłynie też na nowe maszyny. Na początku lutego PGG wybrała ofertę Famuru na dostawę nowych przenośników dla rybnickich kopalń na lata 2019–2020. Wartość zwycięskiej oferty sięgała 75,95 mln zł netto. PGG wybrała także Famur jako dostawcę do kopalni Piast-Ziemowit urządzeń za 65,56 mln zł netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA