Nadzorca o rynku CFD oraz "zachętach"

W poniedziałek o godz. 12.00 gościem Przemysława Tychmanowicza w Parkiet TV będzie Magdalena Łapsa-Parczewska, dyrektor zarządzający pionem nadzoru nad rynkiem kapitałowym w urzędzie KNF. Rozmawiać będziemy o interwencji produktowej na rynku CFD oraz kwestii "zachęt". Naszego gościa zapytamy m.in.:

Publikacja: 12.08.2019 07:35

Nadzorca o rynku CFD oraz "zachętach"

Foto: parkiet.com

Skuteczność interwencji produktowej na rynku CFD. Czy faktycznie przełożyła się ona na mniejsze straty klientów?

Reklama
Reklama

Dlaczego KNF zdecydowała się, wbrew ESMA, wprowadzić definicję klienta doświadczonego. Jak zareagowały na to inni regulatorzy?

Co z firmami, które nie podlegają nadzorowi KNF, a które to kuszą wyższą dźwignią?

Nieuczciwe reklamy na rynku CFD. Jak duży jest to jeszcze problem?

Czy obecne przepisy będą weryfikowane pod względem skuteczności? Jak często i w jaki sposób?

Reklama
Reklama

Spotkanie w sprawie "zachęt". Jesteśmy bliżej czy dalej stanowiska, która „zadowoliłoby" rynek?

Kiedy będą opublikowane nowe wytyczne w sprawie "zachęt"? Czy to będzie już ostateczny model? Na czym ma on się opierać?

Co tak naprawdę KNF chce uzyskać publikując nowego stanowisko w sprawie zachęt? Co będzie ono oznaczało dla inwestorów?

Czy w Polsce możliwe jest wprowadzenie modelu luksemburskiego, a może KNF w ogóle nie bierze tego pod uwagę?

Parkiet TV
Arkadiusz Balcerowski w Parkiet TV
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Parkiet TV
Synektik idzie na rekord. Syn2bio bliżej giełdy
Parkiet TV
AI wywinduje S&P 500 w kosmos?
Parkiet TV
Czy to jest rynek dla prawdziwych „rewolwerowców”?
Parkiet TV
Cognor mówi, że to „game changer”. Na co liczy?
Parkiet TV
IPO od kuchni. Jak wyglądają oferty publiczne akcji?
Reklama
Reklama