REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Giełda i polityka, czyli o wpływie kolejnych wyborów na GPW

Na jesieni odbędą się wybory parlamentarne w Polsce. Dodatkowo w najbliższych miesiącach kampania prezydencka w USA zacznie nabierać rozpędu. Czy zbliżające się wybory w Polsce i USA pomogą GPW? Z takim właśnie pytaniem zgłosiliśmy się do przedstawicieli instytucji finansowych.

Wiele wskazuje, że Donald Trump obawia się utraty poparcia części biznesu, gdyby doszło do większej przeceny na Wall Street.

Foto: AFP

Tydzień temu, gdy zapytaliśmy giełdowych specjalistów o ich prognozy dla GPW na kolejne miesiące roku, pojawił się wątek wyborów. Jakub Menc, zarządzający, Skarbiec TFI, zaznaczył, że prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi może zależeć, aby do czasu wyborów amerykańska giełda dalej rosła, ponieważ często na Twitterze ocenia sukces swojej polityki przez pryzmat stopy zwrotu amerykańskiej giełdy.

Dla naszej giełdy jest to o tyle istotne, że dalsze wzrosty za oceanem mogą spowodować, że również i w Polsce będzie sprzyjająca atmosfera do inwestowania. A gdyby zaczęły się głębokie spadki na amerykańskich rynkach akcji, to taka sytuacja prawdopodobnie wystraszy krajowych inwestorów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA