Tylko 29zł miesięcznie!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Weterani wojny w Donbasie wraz z nacjonalistami zablokowali transport węgla z separatystycznych republik. Ich presja zmusiła rząd do nałożenia oficjalnej blokady na handel z separatystami. Separatyści zostali zaś sprowokowani do nacjonalizacji spółek oligarchy Rinata Achmetowa.
Indeks WIG-Ukraine zyskał od początku roku już ponad 20 proc., więcej niż WIG, który wzrósł w tym czasie o 14 proc. Indeks ukraińskich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie przez ostatnie 12 miesięcy wzrósł o 53 proc. i znalazł się najwyżej od wiosny 2013 r., czyli na poziomie sprzed rewolucji na kijowskim Majdanie, upadku Janukowycza i wojny z Rosją. Dobrze sobie znów radzi również kijowski indeks Ukrainian Equities. Od początku 2017 r. wzrósł o 17 proc., a przez ostatnie 12 miesięcy o ponad 60 proc. Ukraińska giełda spisuje się więc wyraźnie lepiej od rosyjskiej. Wszak moskiewski indeks Micex spadł od początku roku o ponad 8 proc., a przez 12 miesięcy wzrósł tylko o około 9 proc.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.