REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Parkiet PLUS

Do końca 2021 r. chcemy się stać stabilną spółką dywidendową

Z Konradem Hernikem, prezesem OT Logistics, rozmawia Tomasz Furman.
Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Wśród branż, które szczególnie mocno cierpią z powodu epidemii koronawirusa, jest transport. Jak OT Logistics radzi sobie w obecnej sytuacji?

Koronawirus rzeczywiście zaczął paraliżować niektóre sfery biznesu. Pośrednio może to wpłynąć na kondycję całej gospodarki. Coraz częściej słychać także o możliwości zaburzenia łańcucha dostaw. Sytuacja grupy OT Logistics wygląda tu jednak względnie komfortowo. Nasz biznes opiera się głównie na obsłudze części tego kluczowego łańcucha dostaw w aspekcie globalnym. Należy podkreślić, że w tym zakresie nadal podstawową rolę odgrywa droga morska, zarówno dla towarów masowych, jak i drobnicowych oraz kontenerowych. Rzeczywiście, pierwsze powody do niepokoju w zakresie spedycji kontenerowej pojawiły się w pierwszej połowie lutego, kiedy nastąpiło wstrzymanie produkcji w Chinach. Druga połowa lutego przyniosła stopniowy powrót do normalności, a od marca polscy importerzy otrzymywali już potwierdzenia wysyłek. Aktualnie notujemy już wzmożony import z Dalekiego Wschodu. Dość stabilnie wygląda obecnie także sytuacja w zakresie przeładunków portowych w towarach masowych i drobnicowych, gdzie obsługa statków przebiega planowo. Paradoksalnie ograniczony obostrzeniami granicznymi transport drogowy poprawia naszą konkurencyjność np. w zakresie przeładunków w segmencie ro-ro. Oczywiście wpływ koronawirusa niesie także potencjalne ryzyka związane z obsadą ludzką oraz pochodnymi ograniczeń administracyjnych, których ewentualny wpływ na wyniki jest niemożliwy do przewidzenia. W obecnej sytuacji spółki z grupy OT Logistics pracują jednak bez większych zakłóceń, obsługując klientów zgodnie z umowami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA