REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

Ulokowane w bankach dolary mogą dać wysokie odsetki

Depozyty bieżące w złotym i walutach, a jeśli terminowe – to w walutach. Obniżające się oprocentowania sprawiają, że oszczędzać terminowo w złotym znów się nie opłaca.
Foto: Bloomberg

Z danych NBP wynika, że oszczędności osób prywatnych przekroczyły na koniec kwietnia 795 mld zł. To o 83,7 mld zł więcej niż rok temu. Rosły depozyty bieżące – zarówno w złotych, jak i w walutach. Oszczędności terminowe w złotych przeżyły swój szczyt na przełomie 2018 i 2019 r. i teraz będą już zapewne spadać. A wartość lokat walutowych rośnie (w złotych, mimo wahań kursowych w tym roku, o 1,2 mld zł).

Dlaczego waluty?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA