Oszczędzanie

Lokaty: Nie ma co liczyć na zysk, można najwyżej minimalizować stratę

Ktoś, kto chciałby obecnie lokować pieniądze w banku, nie kieruje się, jak to drzewiej bywało, chęcią zysku.
Foto: Adobestock

Według wstępnych danych GUS inflacja w marcu wyniosła 3,2 proc. Standardowe stawki depozytów i kont oszczędnościowych to obecnie najczęściej 0,1, a nawet 0,01 proc. Poszukiwać zatem należy nie najbardziej rentownych ofert, ale takich, które przyniosą jak najniższe straty. A jest ich niewiele.

Szansę na najwyższe na rynku oprocentowanie mają klienci przejętego przez Bank Pekao Idea Banku. Jeśli otworzą Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z kartą debetową i kontem oszczędnościowym, złożą wymagane zgody marketingowe, zamkną swoje produkty w Idea Banku oraz zakupią jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego Pekao TFI za kwotę min. 1000 zł i dodatkowo zawrą umowę o kartę kredytową lub kredyt w rachunku płatniczym – mogą ulokować do 10 tys. zł na sześć miesięcy z oprocentowaniem 3 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.