Obligacje

Kruk wrócił na rynek publiczny po dwuletniej przerwie

Największy windykator jest jedynym przedstawicielem branży zdolnym obecnie do pozyskania finansowania dłużnego od indywidualnych inwestorów.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Zapisy w ramach publicznej emisji obligacji Kruka rozpoczęły się w czwartek, 15 listopada i potrwają do kolejnego poniedziałku (26 listopada). W warunkach emisji nie przewidziano możliwości ich skrócenia, w praktyce najlepszy czas na opłacenie zapisu to właśnie ostatni dzień ich przyjmowania. Czasu do zastanowienia się pozostało więc sporo.

Kruk na tle konkurencji

Powrót Kruka na rynek publicznych emisji (poprzednią ofertę przeprowadził w grudniu 2016 r.) przypada na okres zwiększonych wydatków inwestycyjnych, który z kolei wiąże się z odpuszczeniem rynku przez konkurentów z Catalyst. Przede wszystkim chodzi o GetBack, ale zmniejszenie wydatków zapowiedział też Best, a w przypadku Kredyt Inkaso wskaźnik zadłużenia finansowego netto może spowalniać dalszy wzrost finansowania długiem z jakiegokolwiek źródła.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.