Nieruchomości

Pierwsze oznaki stygnięcia rynku condo w dużych miastach

Część deweloperów zrezygnowała z oferowania lokali inwestycyjnych mających przynosić nabywcom długofalowy, stabilny zwrot z najmu. Rynek w aglomeracjach jest coraz bardziej nasycony i trudno spiąć model finansowy.

Notowane na Catalyst Arche ma największy portfel miejskich condohoteli, m.in. w Lublinie.

Foto: materiały prasowe

Choć rynek apartamentów oferowanych inwestorom w formule condo w aglomeracjach wciąż rośnie w dwucyfrowym tempie, widać wyraźne schłodzenie nastrojów deweloperów – wynika z przygotowanego przez ekspercki portal InwestycjewKurortach.pl raportu „Aparthotele/Condohotele w największych miastach w Polsce", którego wnioski publikujemy jako pierwsi.

To dobre wieści dla inwestorów indywidualnych, którzy szukają okazji na rynku nieruchomości. Jeśli wierzyć folderom reklamowym, zakup apartamentu w formule condo to inwestycyjny samograj: apartamentem zarządza operator na postawie długoterminowej umowy, często obiecywany jest atrakcyjny zwrot w skali roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.