Medycyna i zdrowie

PolTreg: Zapisy na finiszu

W poniedziałek (do północy) trwały zapisy na akcje PolTregu w transzy dla inwestorów indywidualnych. We wtorek dowiemy się, jaka będzie ostateczna cena w IPO: maksymalna wynosi 105 zł, co implikuje wycenę całej spółki w okolicach 0,4–0,5 mld zł.

Piotr Trzonkowski, prezes PolTregu.

Foto: parkiet.com

Biotechnologiczna firma oczekuje, że wpływy z emisji wyniosą do 120 mln zł netto (około 130 mln zł brutto). Zamierza wypuścić do 1 332 414 nowych akcji serii M. W ramach IPO sprzedawany jest też pakiet łącznie 335,4 tys. „starych" akcji. Jeżeli przydzielone zostaną wszystkie nowe papiery i sprzedane wszystkie oferowane, to po przeprowadzeniu oferty będą stanowić prawie 35,8 proc. kapitału (32,38 proc. głosów).

Kwestia dotycząca powodzenia IPO znalazła się w zapisach programu motywacyjnego opisanego w prospekcie emisyjnym. Wartość premii dla członków zarządu ma stanowić łącznie 1 proc. wartości środków pozyskanych przez spółkę z IPO (jeśli pozyskane środki przekroczą kwotę wskazaną w zestawieniu „zadań i celów" – w prospekcie nie udało nam się znaleźć informacji, o jaką konkretnie kwotę chodzi).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.