Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Piotr Trzonkowski, prezes PolTregu.
Biotechnologiczna firma oczekuje, że wpływy z emisji wyniosą do 120 mln zł netto (około 130 mln zł brutto). Zamierza wypuścić do 1 332 414 nowych akcji serii M. W ramach IPO sprzedawany jest też pakiet łącznie 335,4 tys. „starych" akcji. Jeżeli przydzielone zostaną wszystkie nowe papiery i sprzedane wszystkie oferowane, to po przeprowadzeniu oferty będą stanowić prawie 35,8 proc. kapitału (32,38 proc. głosów).
Kwestia dotycząca powodzenia IPO znalazła się w zapisach programu motywacyjnego opisanego w prospekcie emisyjnym. Wartość premii dla członków zarządu ma stanowić łącznie 1 proc. wartości środków pozyskanych przez spółkę z IPO (jeśli pozyskane środki przekroczą kwotę wskazaną w zestawieniu „zadań i celów" – w prospekcie nie udało nam się znaleźć informacji, o jaką konkretnie kwotę chodzi).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najbliższe tygodnie będą dla biotechnologicznej spółki kluczowe. Czy wniosek o upadłość zostanie wycofany?
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.