REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mercator rusza w Tajlandii pełną parą

Uruchomiona została ósma linia produkcyjna giełdowej spółki. Wartość całej inwestycji sięga 120 mln zł. O ile wzrosną moce produkcyjne?
Foto: materiały prasowe

Uruchomieniem ósmej linii produkcyjnej kończy się zasadnicza część trwającej od stycznia 2017 roku budowy fabryki rękawic z lateksu syntetycznego grupy Mercator Medical. Inwestycja ma wartość 119 mln zł, a w jej efekcie moce produkcyjne wzrosły o więcej niż 150 proc., do ponad 3 mld sztuk rękawic rocznie.

- To największa w naszej historii inwestycja i jednocześnie kluczowy filar strategii rozwoju na lata 2016-2018. Dywersyfikujemy dotychczasową produkcję rękawic z lateksu naturalnego i uzupełniamy portfolio własnych produktów o rękawice nitrylwe, co zresztą wpisuje się w globalne trendy rozwoju rynku rękawic jednorazowych. Uruchomiona właśnie w całości fabryka rękawic z lateksu syntetycznego, który nie uczula i może być barwiony, już zdecydowanie pozytywnie wpływa na generowane przez nas wyniki finansowe – komentuje, cytowany w komunikacie dr Wiesław Żyznowski, prezes Mercatora.

Spółka informuje, że w ramach inwestycji na działce o powierzchni 6 hektarów powstała hala produkcyjna, w której zainstalowano siedem podwójnych linii produkcyjnych o wydajności ponad 30 tys. szt. rękawic na godzinę oraz jedną linię pojedynczą o wydajności 15 tys. szt. rękawic na godzinę, przeznaczoną do realizacji mniejszych serii. Wydajności te są o 15-25 proc. wyższe niż w przypadku linii wytwórczych w fabryce rękawic z lateksu naturalnego. Nowy zakład został wyposażony również w rozwiązania, zapewniające automatyczne zdejmowanie rękawic z linii i układanie ich do pakowania.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA