Medycyna i zdrowie

Urteste: Potencjał w projektach

Piątek jest ostatnim dniem zapisów na akcje w ofercie Urteste, biotechnologicznej spółki specjalizującej się we wczesnej diagnostyce chorób nowotworowych oraz opracowywaniem paneli diagnostycznych.

Grzegorz Stefański, prezes Urteste.

Foto: materiały prasowe

Oferta obejmuje 95,2 tys. nowych akcji, z czego w transzy dużych inwestorów zaoferowano do 75,2 akcji, do drobnych inwestorów trafi do 20 tys. akcji. Cena akcji w IPO Urteste została ustalona na 100 zł, co oznacza, że wartość oferty to 9,52 mln zł. Debiut na rynku NewConnect planowany jest w III kwartale br.

Pozyskane środki spółka planuje przeznaczyć głównie na prace badawczo-rozwojowe, ochronę patentową testów oraz wyposażenie nowego laboratorium. Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Jej model biznesowy zakłada sprzedaż technologii lub udzielenie wyłącznej licencji dużemu międzynarodowemu graczowi rynkowemu. Z wcześniejszych zapowiedzi zarządu wynika, że spółka spodziewa się komercjalizacji swoich najbardziej zaawansowanych projektów w perspektywie dwóch–trzech lat.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.