Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grzegorz Stefański, prezes Urteste.
Oferta obejmuje 95,2 tys. nowych akcji, z czego w transzy dużych inwestorów zaoferowano do 75,2 akcji, do drobnych inwestorów trafi do 20 tys. akcji. Cena akcji w IPO Urteste została ustalona na 100 zł, co oznacza, że wartość oferty to 9,52 mln zł. Debiut na rynku NewConnect planowany jest w III kwartale br.
Pozyskane środki spółka planuje przeznaczyć głównie na prace badawczo-rozwojowe, ochronę patentową testów oraz wyposażenie nowego laboratorium. Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Jej model biznesowy zakłada sprzedaż technologii lub udzielenie wyłącznej licencji dużemu międzynarodowemu graczowi rynkowemu. Z wcześniejszych zapowiedzi zarządu wynika, że spółka spodziewa się komercjalizacji swoich najbardziej zaawansowanych projektów w perspektywie dwóch–trzech lat.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.