Medycyna i zdrowie

Biomed-Lublin: Zmiana struktury finansowania

O prawie 7 proc., do 14,6 zł, spadały w środę po południu notowania Biomedu. W trakcie sesji na rynek trafił komunikat o zmianie struktury finansowania – zamianie pożyczek na kapitał.
Foto: materiały prasowe

W środę zarząd Biomedu zawarł z Ipopemą Securities umowę inwestycyjną oraz umowę o oferowanie. Biotechnologiczna spółka ma wyemitować 3 mln akcji w ramach kapitału docelowego. Z kolei Ipopema ma pożyczyć i sprzedać 3 mln akcji od innych akcjonariuszy, a następnie objąć walory nowej emisji i zwrócić je akcjonariuszom (po uzyskaniu przez te akcje statusu papierów dopuszczonych do obrotu giełdowego). Nowa emisja będzie realizowana wyłącznie na rzecz Ipopemy lub podmiotu przez nią wskazanego.

„Pozyskanie kapitału w wykonaniu umowy inwestycyjnej i o oferowanie doprowadzić ma do stosunkowo szybkiego pozyskania kapitału na realizację projektu zakładu Onko oraz projektu CBR, przy jednoczesnym osiągnięciu ceny nowej emisji akcji na poziomie rynkowym, co leży w interesie wszystkich akcjonariuszy spółki" – napisał zarząd Biomedu w raporcie bieżącym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.