Medycyna i zdrowie

Nestmedic: Umowa pilotażowa z Medicoverem

Medyczne Centrum Telemonitoringu – spółka zależna od notowanego na NewConnect Nestmedic – zawarła umowę pilotażową z Medicoverem. Sześć urządzeń Pregnabit do mobilnego badania KTG wraz z dedykowaną platformą do prezentowania oraz analizy zapisów teleKTG trafi do skandynawskiej sieci medycznej.
Foto: Fotorzepa/Rafał Guz

„Umowa została zawarta na czas określony trzech miesięcy i ma charakter odpłatny. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od liczby wykonanych badań, przy czym w okresie trwania umowy Medicover jest uprawniony do wykonania bezpłatnie 180 badań, po przekroczeniu których pobierana jest opłata" – czytamy w komunikacie Nestmedic.

– Finalizacja negocjacji z Medicover Polska to kolejny etap komercjalizacji systemu Pregnabit. Nasz partner to część międzynarodowej firmy, świadomie angażującej rozwiązania z zakresu telemedycyny w system świadczonej opieki zdrowotnej. Razem mamy ambicję wyznaczać nowe standardy w opiece okołoporodowej – mówi Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Warto też zwrócić uwagę na kurs Nestmedic. Na małej giełdzie spółka zadebiutowała 12 czerwca 2017 r. W ofercie prywatnej akcje były sprzedawane po 12 zł. Na debiutanckiej sesji walory kosztowały nawet 17,99 zł. Od tamtej pory kurs sukcesywnie osuwa się w dół. W pierwszych godzinach środowego handlu akcje Nestmedic taniały nawet o 7 proc., do 5,82 zł. Wówczas ustanowiony został historyczny dołek w ujęciu intraday. Później akcje drożały nawet o ponad 10 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.