Medycyna i zdrowie

NanoGroup: Jest popyt na biobójcze maseczki

Innowacyjne maseczki z opracowaną przez NanoGroup powłoką chroniącą przed wirusami i bakteriami bardzo dobrze zostały przyjęte przez rynek.
Foto: materiały prasowe

Pierwsza partia antycovidowych maseczek trafiła do sprzedaży do jednej z sieci handlowych (Biedronka) i w ciągu zaledwie kilku dni została wyprzedana. Z zapewnień zarządu spółki wynika, że kolejne partie antycovidowych maseczek będą sukcesywnie dostarczane do sieci. – Maseczki posiadają właściwości bakterio- i wirusobójcze, dzięki którym będą zdecydowanie skuteczniejsze od powszechnie używanych na rynku – wyjaśnia Tomasz Ciach, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój technologii w NanoGroup. Maseczka została zaprojektowana tak, by można było jej dotykać, używać, chować do kieszeni, zakładać i zdejmować wielokrotnie nawet do 48 godzin.

Maseczki powstały we współpracy z gdyńską firmą Marion, która zajmuje się ich produkcją i dystrybucją. Według umowy NanoGroup przysługuje wynagrodzenie prowizyjne od wielkości sprzedaży. Jego wysokość nie odbiega od przeciętnych stawek rynkowych. – Maseczka opracowana przez zespół w NanoGroup spotkała się z dużym zainteresowaniem rynku, a tempo zamówień i sprzedaży przerosło nasze oczekiwania – przekonuje Waldemar Ostrowski, prezes Marion.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.