Medycyna i zdrowie

Duży popyt na akcje Captora

Popyt zgłoszony przez inwestorów krajowych i zagranicznych przewyższył kilkakrotnie liczbę oferowanych walorów. Wartość IPO wyniesienie 184 mln zł, z czego do spółki wpłynie 150 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Biotechnologiczna spółka Captor Therapeutics po zakończonej budowie księgi popytu i zamknięciu zapisów na akcje w transzy inwestorów indywidualnych, otrzymała deklaracje objęcia wszystkich papierów po cenie maksymalnej. Popyt przewyższył kilkakrotnie liczbę akcji oferowanych w IPO. Ich cenę ostateczną ustalono na 172 zł za sztukę, czyli na poziomie równym cenie maksymalnej.

Ostateczna liczba akcji oferowanych w ramach IPO wyniesie 1 069 500 sztuk, w tym: 871 500 nowych akcji serii G oraz 198 tys. istniejących, sprzedawanych przed dotychczasowych akcjonariuszy.

Inwestorom indywidualnym zostanie przydzielone 110 tys. nowych akcji, a do instytucji trafi 959 500 papierów oferowanych (zarówno nowych, jak i sprzedawanych).

Całkowita wartość oferty publicznej wyniesie zatem 184 mln zł, w tym z emisji nowych akcji spółka pozyska około 150 mln zł.

Tom Shepherd, prezes Captor Therapeutics twierdzi, że podczas bardzo intensywnego roadshow spółka spotkała się online z prawie wszystkimi krajowymi inwestorami instytucjonalnymi reprezentującymi OFE i TFI. Podkreśla, że oferta spotkała się także z zainteresowaniem ze strony inwestorów zagranicznych.

Captor Therapeutics jest szwajcarsko-polską firmą biofarmaceutyczną z siedzibą we Wrocławiu. Koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju przełomowych kandydatów na leki z wykorzystaniem technologii celowanej degradacji białek. Prowadzi obecnie pięć projektów badawczo-rozwojowych na etapie przedklinicznym oraz trzy ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej.

Globalnym koordynatorem i prowadzącym księgę popytu w IPO Captora jest Trigon DM, a współprowadzącym księgę popytu BM PKO BP.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.