Inwestycje alternatywne

Zabrać i podwieźć

Pick-upy to typowo amerykańskie auta, kojarzone z tamtejszą prowincją, współczesne rumaki Dzikiego Zachodu. A może raczej woły robocze – praktyczne i bardzo wytrzymałe. Dziś zatem dwa takie auta zza oceanu: Ford F1 i Chevrolet C10.
Auto

 

Co wyróżnia pick-upy? Oczywiście otwarta skrzynia ładunkowa, pozwalająca na szybkie wrzucenie towaru czy narzędzi i jazdę do celu. Taka też jest geneza nazwy, która oznacza po prostu „zabrać" lub „podwieźć". Otwarta „paka" sprawdza się przede wszystkim w ciepłych klimatach, więc te auta podbijały przede wszystkim południową półkulę. Oczywiście z czasem doszły także wersje zamknięte zasłaniane plandeką, sztywną pokrywą lub nadbudówką.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.