Handel i konsumpcja

Oponeo.pl: Inwestycja w odzież

Zarząd internetowego dystrybutora opon wpadł na nowy pomysł rozszerzenia działalności grupy.
Foto: materiały prasowe

Oponeo zamierza kupić 44,13 proc. akcji spółki VCO, która zajmuje się sprzedażą odzieży pod marką Volcano. Kolejnym etapem mają być rozmowy w sprawie ustalenia warunków transakcji. Jak długo potrwają negocjacje? Tego nie określono.

Zamiar wejścia w segment odzieżowy motywowany jest chęcią zdywersyfikowania ryzyka branżowego Oponeo oraz uzyskania wartości dodanej związanej ze stworzeniem i rozwojem kanału e-commerce w nabywanej spółce przy wykorzystaniu posiadanych już doświadczeń i know-how.

W 2016 r. VCO wypracowało 39,6 mln zł przychodów ze sprzedaży przy 3,2 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach 2017 r. sprzedaż VCO wyniosła 33,18 mln zł, a zysk netto 2,29 mln zł. Dla porównania: po trzech kwartałach br. Oponeo zanotowało 406 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,9 mln zł zysku netto.

Głównym przedmiotem działalności VCO jest sprzedaż odzieży pod marką Volcano. Spółka ma prawo do używania znaku w większości krajów europejskich, jak również w Kanadzie i USA. Sprzedaż hurtowa stanowi 65 proc. sprzedaży ogółem, z czego 19 proc. przypada na eksport. Udział kanału detalicznego w przychodzie wynosi 35 proc., a sprzedaż jest realizowana przez sieć sklepów własnych zlokalizowanych w największych centrach outletowych w Polsce.

Decyzja o inwestycji w VCO została pozytywnie przyjęta przez rynek. W trakcie czwartkowej sesji papiery Oponeo drożały nawet o prawie 4 proc., ale przy stosunkowo niewielkich obrotach.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły