Handel i konsumpcja

Dadelo: Plan na 2021 rok okazał się zbyt ambitny

Dadelo, internetowy dystrybutor rowerów i akcesoriów rowerowych, w tym roku mierzy się z ograniczoną podażą rowerów i części do nich, co znacząco ogranicza jego możliwości sprzedaży.
Foto: materiały prasowe

Jakby tego było mało, zadyszkę złapał też popyt. – Sytuacja jest trudna w obydwu tych obszarach. Mamy do czynienia ze znacznym pogorszeniem jakości łańcucha dostaw. Największymi problemami, z jakimi obecnie musimy się mierzyć, są terminowość oraz stopień realizacji zamówień – wyjaśnia Jacek Zieziulewicz, członek zarządu Dadelo.

Problematyczna okazała się również znacząca podwyżka cen produktów wynikająca ze wzrostu kosztów transportu i materiałów. Wpływ na całą sytuację miały także zmniejszone możliwości produkcyjne fabryk dalekowschodnich, będące efektem pandemii. – Nasza spółka wzrost cen w dużej mierze rekompensuje wysokimi zapasami utworzonymi w trakcie całego roku. Pomaga nam to w utrzymaniu stabilności cen w naszym sklepie, co powinno skutkować także lepszymi wynikami w sezonie 2022. Spodziewamy się w najbliższym czasie nieco mniejszego zainteresowania tańszymi produktami, ponieważ w ich przypadku procentowy wzrost cen jest najbardziej widoczny. Na szczęście nie jest to ważny dla nas segment sprzedaży – wskazuje Zieziulewicz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.