REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Kto kupi Simple Creative Products?

Właściciel 4F stara się o zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie spółki zależnej Gino Rossi. Dziś kurs akcji Gino rośnie.
Foto: materiały prasowe

Firma OTCF, właściciel marki 4F złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie Simple Creative Products – wynika z informacji zamieszczonej na stronie urzędu.

Wniosek OTCF wpłynął 4 października. 5 października, kilkanaście minut po północy, łódzkie Monnari Trade, które ma już zgodę UOKIK na zakup Simple, poinformowało o złożeniu wiążącej oferty zakupu tej firmy.

Jak czytamy w informacji UOKIK, OTCF planuje przejąć kontrolę nad należącym do Gino Rossi producentem odzieży Simple Creative Products wraz ze spółkami zależnymi - Simple Creative Products sp. z o.o. oraz Simple Creative Products sp. z o.o. sp.k.

Monnari Trade rozpoczęło rozmowy z Gino w marcu br.. Szły one jednak jak po grudzie i 20 września Gino Rossi poinformowało, że podpisało z OTCF list intencyjny, który w ciągu 30 dni może przynieść skutek w postaci uzgodnienia treści umowy inwestycyjnej. OTCF miało też wpłacić 1 mln zł zaliczki. Dziś kurs akcji Gino Rossi waha się na GPW.

Dziś po informacji płynącej z UOKIK zyskuje. W najlepszym momencie akcja kosztowała 63 grosze, o 10,5 proc. więcej niż w środę.

Simple Creative Products to producent odzieży damskiej i właściciel sieci kilkudziesięciu sklepów. Monnari oferuje za tę firmę 12 mln zł, ale suma ta może się zmienić w zależności od dalszych wyników sprzedawanej firmy odzieżowej.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA