Handel i konsumpcja

PPL zapłacą 20,8 mln zł

Baltona, operator sklepów wolnocłowych, zostanie przejęta przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL). Ponadto spółka wyemituje obligacje, które obejmą PPL, a pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na spłatę zadłużenia.
Foto: materiały prasowe

Notowania Baltony rosły podczas środowej sesji nawet o 12,5 proc., do 6,75 zł.

We wtorek została podpisana umowa pomiędzy Flemingo International, głównym akcjonariuszem Baltony, a PPL w sprawie sprzedaży 80,68 proc. akcji Baltony za 20,8 mln zł. Operator sklepów wolnocłowych wyemituje również obligacje o łącznej wartości 175 mln zł, które obejmie PPL. Pozyskane w ten sposób środki umożliwią Baltonie refinansowanie bankowych zobowiązań (m.in. spłatę 130 mln zł zadłużenia wobec BNP Paribas), jak również zapewnią fundusze na codzienną działalność oraz rozwój firmy. W ciągu kilku kolejnych dni PPL ogłosi wezwanie do przejęcia wszystkich akcji spółki. Sukces wezwania do sprzedaży akcji jest zależny m.in. od pozytywnej decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.