REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Gino Rossi w górę po dużej przecenie

O prawie 28 proc. rośnie na poniedziałkowej sesji kurs akcji grupy Gino Rossi po mocnej przecenie wywołanej problemami ze sprzedażą odzieżowej marki Simple.
Foto: Bloomberg

O godz. 11.23 za walor Gino Rossi płacono dziś już 46 groszy. To o 27,78 proc. więcej niż w piątek, gdy papiery były przecenione po fali informacji na temat problemów ze sprzedażą firmy Simple Creatvie Products, prowadzącej sieć sklepów z odzieżą pod marką Simple CP. Po serii komunikatów nt. postępów i zawirowań w negocjacjach z Monnari Trade i PKO BP dziś Gino Rossi nie podało żadnych nowych komunikatów.

Ostatnio Monnari kierowane przez Mirosława Misztala w informacji prasowej podało, że jego spółka zależna Miss Class zawiesiła zajęcie komornicze na rachunku Simple Creative Products, grożące wypowiedzeniem kredytu bankowego.

PKO BP miał oczekiwać cofnięcia do godziny 9-ej w czwartek 6 września. Zawieszenie miało miejsce dopiero w piątek i nie ma informacji na temat reakcji finansowej instytucji.

Monnari i Gino Rossi pierwszy raz poinformowały o rozmowach nt. sprzedaży Simple w lutym br.. Otrzymały już na tę transakcję zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z czasem Monnari obniżyło cenę za udziały Simple do 12 mln zł. Zarząd Gino Rossi akceptuje i tę propozycję. Spółka za pozyskane środki chce spłacić część zadłużenia.

Akcja Monnari kosztuje dziś 6,2 zł. Walory tanieją o 3,13 proc. wobec piątkowego zamknięcia.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA