REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Wezwanie na Protektor: Luma Holding oferuje 4,2 zł za akcję

33,1 proc. akcji, czyli wszystkie pozostające w rękach innych akcjonariuszy chce skupić w drodze wezwania firma inwestycyjna Luma Holding. Proponuje za walor 4,2 zł.
Foto: materiały prasowe

Luma Holding, pośrednio znaczący akcjonariusz producenta obuwia specjalistycznego Protektor ogłosiła dziś wezwanie do sprzedaży prawie 6,3 mln walorów spółki. Za każdy z walorów, odpowiadających w sumie 33,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu oferuje 4,2 zł – poinformował pośredniczący w ofercie Dom Maklerski mBanku.

Luma Holding, należy do Radosława Miśkiewicza. Poprzez Luma Investtment dysponuje pakietem akcji Protektora odpowiadającym 32,9 proc. głosów na WZ. Po przeprowadzeniu wezwania zamierza osiągnąć pakiet 66 proc.

W treści wezwania znalazł się zapis informujący że intencją Lumy jest niewypłacanie dywidendy z Protektora przez co najmniej 5 lat (w latach 2018-2023).

„Zamiarem wzywającego jest doprowadzenia do ustalenia oraz realizowania w spółce polityki dywidendowej obejmującej co najmniej lata 2018–2023 która zakładać będzie przeznaczanie 100 proc. zysku jednostkowego spółki do podziału na kapitał zapasowy lub rezerwowy spółki" – czytamy w wezwaniu.

To podejście ma wesprzeć realizację strategii przygotowanej przez zarząd na ten okres – tłumaczy inwestor.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 26 września do 9 października. 4,2 zł to nieco mniej niż wynosił kurs akcji Protektora na środowym zamknięciu, gdy papier kosztował 4,4 zł. Tyle samo inwestorzy płacą za akcję firmy także dziś o godz. 10.08.

W środę o zwiększeniu zaangażowania w Protektor poinformowało PKO TFI: inwestycyjna firma przekroczyła próg 5 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Spośród instytucji finansowych znaczącym pakietem akcji dysponuje jeszcze OFE Nationale Nederanden. Spore pakiety akcji posiadają Piotr Szostak i Mariusz Szymula.

W wolnym obrocie jest 30,7 proc. kapitału Protektora. Łączna kapitalizacja spółki to 83,7 mln zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA