REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Czarne chmury nad Simple Creative Products

Komornik na wniosek spółki z grupy Monnari Trade zajął 6 mln zł na rachunku producenta odzieży damskiej Simple Creative Products. PKO BP grozi wypowiedzeniem kredytu 25 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Załamały się rozmowy o sprzedaży Simple Creative Products, producenta odzieży damskiej założonego przez Lidię Kalitę i Maję Palmę, należącego obecnie do grupy Gino Rossi. Takie wrażenie można odnieść czytając najnowszy raport bieżący Gino, którego zarząd ze zdziwieniem informuje o działaniach podjętych przez potencjalnego inwestora dla Simple.

Miss Class, spółka z Grupy Monnari Trade, kontrolowanej przez Mirosława Misztala, która finansowała w tym roku zakup kolekcji Simple, zleciła komornikowi zajęcie rachunku bankowego Simple do 6 mln zł – wynika z raportu giełdowego Gino Rossi. Co więcej Miss Class zrobiła to na dwa dni przed ważną decyzją PKO BP. 7 września – informuje Gino - bank finansujący Simple miał zdecydować, czy godzi się na warunki finansowania spółki przed zawarciem umowy jej sprzedaży.

„Powyższe działania Monnari Trade SA są sporym zaskoczeniem dla Emitenta w świetle dotychczas prowadzonych negocjacji oraz poczynionych ustaleń" – czytamy w komunikacie Gino Rossi.

W związku z egzekucją komorniczą PKO BP ma teraz podstawy aby wypowiedzieć Smiple kredyt na 25 mln zł i zażądać jego spłaty w ciągu 7 dni. Bank miał też powiadomić Gino, że działanie Monnari „w znaczący sposób ogranicza szanse na finalizację transakcji oraz podważa dotychczasowe ustalenia poczynione w ramach negocjacji". PKO BP czeka do jutra do 9 rano na cofnięcie zajęcia.

„W przypadku braku wycofania egzekucji, wniosek dotyczący warunków transakcji i finansowania Simple (konieczny aby spełnić warunki postawione przez Monnari Trade SA ) nie będzie procedowany" – czytamy w komunikacie obuwniczej firmy.

Bank chce też, aby Monnari zobowiązało się do zaniechania egzekucji do czasu zawarcia umowy.

O tym, że relacje Monnari i Gino nie należą do łatwych już pisaliśmy, gdy łódzka firma obniżyła cenę za udziały Simple do 12 mln zł (plus dług).

Z wypowiedzi władz Monnari wynika, że kupujący ma znaczącą przewagę w negocjacjach. Na przeszkodzie finalizacji transakcji miał stanąć bank. Najwyraźniej, ani kupujący, ani instytucja nie chcą wziąć na siebie ryzyka związanego z finansowaniem Simple. Gino Rossi nie publikuje od dłuższego czasu miesięcznych wyników sprzedaży swojej spółki zależnej.

Akcje Gino Rossi, które podało komunikat o zajęciu komorniczym w czasie sesji, potaniały dziś na GPW o 13,73 proc. do 44 groszy za walor.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA