REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Sprzedaż internetowa coraz bardziej atrakcyjna dla firm

Już 2/3 konsumentów kupujących online ocenia swoje e-koszyki jako takie same lub większe niż przy zakupach stacjonarnych. Dla sprzedawców to duża zmiana.
Foto: Flickr

Z raportu Mobile Institute dla Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że już 57 proc. internautów robi online także zakupy. To wzrost o 5 pkt proc., licząc rok do roku, ale większe znaczenie ma fakt, że osoby kupujące w ten sposób wydają coraz więcej.

Online kontra offline

Takie podejście konsumentów przekłada się na firmy, które muszą coraz mocniej odpowiadać na internetowe otwarcie polskich konsumentów. Widać to zwłaszcza po branży mody – z raportu wynika, że jest to najchętniej kupowana w sieci kategoria produktów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA