Handel i konsumpcja

Vistula: Już bez Petru, za to z Nowjalisem?

Zwołane na 27 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy Vistuli może być ciekawe. Wygląda na to, że z rady nadzorczej odejdzie Ryszard Petru, ekonomista, obecnie zaangażowany politycznie b. szef ugrupowania Nowoczesna. Do nieudanej próby odwołania Petru z rady Vistuli doszło w ubiegłym roku.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Trzy lata temu jego kandydaturę do rady Vistuli zgłosiło TFI Ipopema, w imieniu FIZ kojarzonego z Jerzym Mazgajem, przewodniczącym rady. Tym razem instytucja ta wskazała inną osobę: profesora prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzeja Szumańskiego. Natomiast Jerzy Mazgaj zgłosił do rady sam siebie. Inwestor nie chciał w piątek przesądzać decyzji zgromadzenia.

Z kolei fundusze Quercusa zaproponowały Macieja Matusiaka, z pochodzenia łodzianina, absolwenta tamtejszej Politechniki, ale przede wszystkim licencjonowanego maklera z tytułem CFA, który od 1995 r. jest związany z rynkiem kapitałowym. Zasiadał w radach wielu firm, w tym LPP.

PTE Nationale-Nederlanden zgłosiło Artura Małka (zasiada w radzie trwającej kadencji).

Foto: GG Parkiet

Kandydata do rady nadzorczej odzieżowej grupy spróbuje kolejny raz wprowadzić Colian Holding. Tym razem firma rodziny Kolańskich zaproponowała Piotra Nowjalisa, wieloletniego wiceprezesa odzieżowej grupy CCC. Rok temu Colian też próbował zdobyć miejsce w radzie, ale kandydatura Piotra Woźniaka, doradcy zarządu holdingu, ostatecznie nie była poddana głosowaniu. Do zamknięcia tego wydania „Parkietu" nie spłynęła kandydatura PZU Życie.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły