Handel i konsumpcja

Oponeo.pl. Odbudowa popytu na nowe opony

Dane z pierwszych miesięcy 2021 r. wskazują na ożywienie popytu na krajowym rynku opon.
Foto: Adobestock

W Polsce w I kwartale sprzedano ogółem 3,2 mln opon do samochodów osobowych, o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednym z beneficjentów odbudowy popytu jest Oponeo. Działalności grupy sprzyja dodatkowo dynamiczny rozwój e-handlu, na którym opiera swoją sprzedaż.

– W I kwartale Oponeo.pl, które ma 25–30 proc. udziału w rynku opon ogółem w Polsce i 70–75 proc. w kanale e-commerce, odnotowało 70-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży na rynku krajowym. W okresie od stycznia do maja spółka osiągnęła 424 mln zł przychodów, co rok do roku stanowi wzrost o 20 proc. – wskazuje Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.