REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Etno Cafe: Debiut na NewConnect do 2019 r.

Spółka wykorzysta giełdowy debiut do pozyskania finansowania na nowe otwarcia, rozwój produktów i zwiększenie mocy produkcyjnych palarni kawy.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Sieć Etno Cafe to jedna z najszybciej rozwijających się sieci kawiarni w Polsce, która stworzyła nową jakość na polskim rynku kawy. Jest palarnią kawy, browarem kawowym i siecią ogólnopolskich kawiarni w jednym. Docelowo w planach spółki jest powstanie 30 kawiarni w najbliższych trzech latach (teraz jest 16). – Chcemy osiągnąć pozycję numer 1 w segmencie kaw premium do 2020 r. – zapowiada Łukasz Mrowiński, prezes Etno Cafe.

W przyszłości firma nie wyklucza międzynarodowej ekspansji. Obecnie planuje otwarcia kolejnych kawiarni w Polsce. Wszystkie w dobrych lokalizacjach w centrach miast mające przemyślane, nowoczesne wnętrza i oferujące wysokogatunkową, lokalnie wypalaną kawę. We Wrocławiu, gdzie sieć ma własną palarnię oraz browar kawowy produkujący cold brew coffee spółka posiada obecnie 6 kawiarni. W pozostałych rejonach Polski, ma już podpisane umowy najmu lokali w takich miastach, jak: Poznań, Leszno, Trójmiasto, Łódź, Kraków, Szczecin. Kolejne powstaną też w aglomeracji Śląskiej. Do końca roku sieć otworzy ponadto nowe lokale w Warszawie. Na początku marca tego roku, kawiarnia Etno Cafe otworzyła się w Galerii Mokotów i niedawno przy stacji metra Politechnika. Do końca tego roku sieć planuje mieć w Warszawie sześć lokali.

Etno Cafe zaczynała działalność w 2012 r. od importu kawy z Etiopii, w 2013 r. uruchomiła własną palarnię, a w 2015 r. otworzyła swoją pierwszą kawiarnię zlokalizowaną w zabytkowym Okrąglaku we Wrocławiu.

W połowie 2016 r. rozpoczęła budowę sieci kawiarni. Na kolejne otwarcia pozyskiwała środki m.in. poprzez przeprowadzenie prywatnych emisji obligacji. Przeprowadzona w lutym tego roku publiczna oferta obligacji, w której zapisy przyjmowano od 30 grudnia do 31 stycznia ubiegłego roku, zakończyła się jednak niepowodzeniem. Była to pierwsza na polskim rynku publiczna oferta obligacji na podstawie memorandum w funtach brytyjskich.

W tym roku spółka planuje kolejne dwie emisje, publiczną oraz prywatną. Sieć kawiarni nie wyklucza też akwizycji. Ma za sobą przejęcie m.in. Columbus Coffee w Pasażu Grunwaldzkim. W lutym 2018 r. Etno Cafe zostało wybrane najlepszym w Europie Środkowo-Wschodniej detalistą w branży kawowej podczas gali CEE Retail Real Estate Awards. Nominowane były też Costa Coffee i Starbucks. AZA

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA