REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Prezes Sfinksa wciąż chce objąć nowe akcje

Według Sylwestra Cacka emisja serii P nie jest spółce potrzebna, jednak jeśli nie będzie innych chętnych, dokapitalizuje restauratora.

Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

Foto: Archiwum

Sfinks Polska chce, by w tym roku zostało otwartych minimum 20 nowych lokali, jednak głównie w formacie franczyzy, która nie będzie obciążała finansowo spółki. Prezes Sylwester Cacek zadeklarował również, że obejmie akcje nowej emisji po 1 zł za sztukę, choć kurs akcji we wtorek sięgał około 0,7 zł.

Trwają zapisy na akcje

Do emisji akcji zarząd Sfinks Polska zobowiązał się w październiku ubiegłego roku, jednak dotąd nie udało się jej zrealizować. W lutym restaurator podał komunikat, że Cacek, który jest prezesem i głównym akcjonariuszem, zobowiązał się do objęcia 6 mln akcji serii P po 1 zł za walor. Do wpłaty na konto spółki jednak nie doszło. Cacek tłumaczył się „przesunięciem terminu zbycia aktywów" i firma podjęła kolejną próbę emisji akcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA