REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Kernel kupił dużego ukraińskiego przewoźnika Rail Transit Kargo

Kernel przejęła ukraińskiego przewoźnika kolejowego Rail Transit Kargo, który ma blisko 3 tys. wagonów zbożowych. Wartość transakcji to 64 mln dol. – podał Kernel w komunikacie.
Foto: Adobestock

Kernel zapłacił jednak jedynie 49 mln dolarów. - Po skorygowaniu o kapitał obrotowy i zadłużenie netto spółka wypłaciła 49 mln dol. gotówką, a pozostałe saldo zostanie zwolnione po spełnieniu warunków określonych w umowie – informuje spółka.

Posiadana przez RTK flota 2,95 tys. wagonów to aż 15 proc. całego ukraińskiego rynku. Spółka jest jest drugim co do wielkości operatorem flotowym wagonów zbożowych w kraju, pierwsze miejsce należy do państwowego monopolisty Koleje Ukrainy. – Przejęcie to nie tylko zapewni szacunkową przyrostową EBITDA do 20 milionów dolarów rocznie i ochroni spółkę przed rosnącymi kosztami logistyki, ale także zapewni płynny i wydajny przepływ ziarna ze śródlądowych silosów do portów, w miarę rosnącego eksportu wzrost po uruchomieniu terminalu zbożowego TransGrainTerminal w porcie w Czornomorsku – podał Kernel w komunikacie, opublikowanym w poniedziałek w nocy.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA