REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Jak inwestuje jeden z najlepszych zarządzających?

Prognozowanie wydarzeń geopolitycznych to dla inwestora strata czasu, twierdzi Kevin Murphy, współzarządzający Schroder Income Maximiser Fund, jednym z najlepszych funduszy w Europie.
Foto: AFP

- Nie myślimy o makroekonomii, stopach procentowych, Trumpie, polityce, czy brexicie - zapewnia Murphy, którego fundusz (1,5 miliarda dolarów aktywów) w tym roku pobił 98 proc. konkurentów.

Przekonuje, że dużo lepiej wychodzi się obstawiając fundamenty firm niż próbując przewidzieć nieprzewidywalne.

Trzeba ostrożnie wybierać spółki biorąc pod lupę takie elementy jak wycena, zysk i ryzyka związane z bilansem, wskazuje Kevin Murphy, cytowany przez Bloomberga.

Jego zespół stawia na firmy, których akcje już uwzględniają negatywne informacje. Takie papiery powinny lepiej niż inne spisywać się w okresach turbulencji rynkowych.

Schroder Income Maximiser Fund koncentrując się na brytyjskich spółkach wartościowych w tym roku zarobił 4,7 proc. a w okresie trzech lat ma na plusie 11 proc., podczas gdy indeks FTSE 100 w  2018 roku stracił 8,2 proc., natomiast MSCI UK Value Index jest prawie 10 proc. kreską.

Fundusz którym współzarządza Kevin Murphy w końcu października miał w portfelu m.in. akcje takich firm jak Pearson, GlaxoSmithKline i HSBC Holdings.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA