REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Dzień prawdy dla motoryzacji

– Żadna spółka nie przetrwa w obecnym kształcie – ostrzega Ralf Kalmbach z firmy konsultingowej Bain & Co, która od 32 lat doradza czołowym niemieckim producentom samochodów.
Foto: Bloomberg

I dodaje, że olbrzymie wydatki na przekształcenie branży z aut spalinowych na elektryczne powodują, że ten motor powojennego cudu gospodarczego w Niemczech czeka największy kryzys od czasu wynalezienia samochodu przez Karla Benza przed ponad stu laty.

A chodzi o branżę, która w Niemczech zatrudnia około 830 tys. osób i daje pracę kolejnym 2 mln ludzi u dostawców części i podzespołów, a także surowców. I ta branża w najbliższych trzech latach będzie musiała wydać 40 mld euro na technologie produkcji samochodów elektrycznych i autonomicznych. TXT - Sans light - 8.8p - L: Niemieckie spółki od Daimlera po Audi i dostawców takich jak Continental czy Bosch już ogłosiły, że w tym roku zwolnią ok. 50 tys. pracowników, bo ich tradycyjna produkcja staje się mniej rentowna. W skali światowej przemysł samochodowy ściął prognozy produkcji w tym roku o 10 mln aut. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA