Gospodarka - Świat

The Washington Post: Koniec dochodzenia

W ramach ugody producent iPhone'ów Apple'a zdecydował się zapłacić 113 mln dolarów, aby zakończyć dochodzenie prowadzone w 30 stanach dotyczące potajemnego spowolnienia starszych modeli smartfonów.
Foto: Bloomberg

W ten sposób firma chciała zachować żywotność ich baterii. Praktyka Apple'a została ujawniona w 2017 r., ponieważ posiadacze starszych modeli telefonów dostrzegli, że w momencie premiery nowego urządzenia, ich iPhone'y stawały się wolniejsze. Jak tłumaczył wtedy producent, spowolnienie działania miało na celu zapobiec nieoczekiwanemu wyłączeniu telefonu.

Porozumienie zawarte z poszkodowanymi stanami zakłada większą przejrzystość firmy w kwestii zarządzania czasem pracy baterii w urządzeniach. W ramach ugody dotyczącej wcześniejszego pozwu zbiorowego, Apple zgodził się wypłacić 0,5 mld dolarów poszkodowanym klientom. W krótkim komentarzu spółka podkreśliła, że zawarcie ugody nie jest równoznaczne z przyznaniem się do popełnienia wykroczenia. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.