Gospodarka - Świat

Nadawcy TV z Wysp straszą wyprowadzką

Międzynarodowi nadawcy wykorzystujący Wielką Brytanię jako bazę europejskiej działalności ostrzegli, że będą musieli przenieść swoje operacje gdziekolwiek indziej z powodu brexitu.
Foto: AFP

Ich zdaniem rząd w Londynie zniweczył nadzieje na szybkie wypracowanie porozumienia, które określiłoby warunki ostatecznego i trwałego opuszczenia Unii Europejskiej.

– Naszym członkom potrzebna jest pewność znacznie przed krańcową datą w 2019 r. – powiedział Adam Minns, dyrektor wykonawczy Commercial Broadcasters Association, które reprezentuje sieci międzynarodowych mediów, takich jak Discovery Communications czy Walt Disney. – Bez większej jasności spółki będą musiały już w przyszłym roku podjąć decyzje o restrukturyzacji europejskiej działalności – dodał. Spółki nalegają na rychłą odpowiedź, bo korzystają z brytyjskich licencji na transmisje do innych krajów. A nie ma pewności czy takie rozwiązanie będzie funkcjonowało również po brexicie. Podobne wątpliwości zmuszają banki do przenoszenia siedzib i biur na kontynent, by zapewnić ciągłą obsługę klientów z Unii.


Wideo komentarz