REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Unia Europejska i Bill Gates utworzą fundusz inwestycyjny

Komisja Europejska i kierowana przez Billa Gatesa firma Breakthrough Energy Ventures wspólnie utworzą fundusz inwestycyjny na rzecz czystej energii o wartości 100 mln euro, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Bill Gates

Foto: AFP

Fundusz o nazwie Breakthrough Energy Europe ma pomóc firmom w rozwijaniu technologii czystej energii i wprowadzaniu ich na rynek. Breakthrough Energy Ventures z kolei jest funduszem prowadzonym przez inwestorów, który przeznacza ponad miliard dolarów na tworzenie nowatorskich firm, które pomogą powstrzymać zmiany klimatyczne. Jego przewodniczącym jest Bill Gates, jednak grupa inwestorów obejmuje innych światowych miliarderów, takich jak Jeff Bezos, Michael Bloomberg, Jack Ma i Richard Branson.

Według KE ??nowy fundusz skoncentruje się na ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych i promowaniu efektywności energii energetycznej w obszarach takich jak produkcja energii, transport, rolnictwo, produkcja i budownictwo.

Podpisując umowę, Gates mówił o znaczeniu technologii w walce ze zmianami klimatu i pochwalił przywództwo UE w tej dziedzinie, szczególnie jeśli chodzi o inwestycje w badania i rozwój. – Naukowcy i przedsiębiorcy, którzy opracowują innowacje mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, potrzebują kapitału, aby zbudować firmy, które mogą dostarczyć te innowacje na światowy rynek. Breakthrough Energy Europe ma na celu zapewnienie tego kapitału – stwierdził miliarder.

Powiązane artykuły


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA