Gospodarka - Świat

National Post: Praca ponad siły

Pracownicy największych chińskich firm technologicznych pracują średnio 10–12 godzin dziennie przez sześć dni w tygodniu – wynika z danych zgromadzonych w trakcie kampanii „Worker Lives Matter".
Foto: Bloomberg

Akcja została zapoczątkowana przez cztery anonimowe osoby, które opisały siebie jako niedawnych absolwentów szukających pracy właśnie w spółkach, takich jak Alibaba, Tencent czy Baidu. Stworzyły one specjalny plik, w którym pracownicy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami, co ma być pomocne przy wyborze miejsca pracy przez absolwentów.

Dotychczas informacje dotyczące pracy uzupełniło ponad 4 tys. osób. Inicjatorzy liczą, że problem zostanie dostrzeżony przez rząd, który w ostatnich miesiącach wydał szereg regulacji dla branży. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.