Gospodarka - Świat

The New York Times: Ochrona ubogich

Hiszpański rząd zdecydował się pomóc gospodarstwom domowym w pokryciu rosnących kosztów energii elektrycznej.
Foto: Adobestock

Zamierza przetransferować część „nadzwyczajnych zysków" firm energetycznych do klientów. Jest to efekt znaczącego skoku cen gazu ziemnego, które są pięciokrotnie wyższe niż w 2019 r. Tamtejszy rząd szacuje, że przetransferuje około 650 mln euro zysków firm energetycznych do klientów. Krytycy rozwiązania podkreślają, że jest to jedynie leczenie skutków, a nie szerszego problemu. Firmy energetyczne z kolei wskazują, że ceny gazu rosną z powodu m.in. zwiększonego zapotrzebowania na energię po pandemii, a działania rządu nie zdołają ich powstrzymać. Rosnące ceny gazu motywują kolejne rządy do przedsięwzięcia poważnych kroków. Na utworzenie specjalnego funduszu wspierającego obywateli zdecydowała się Grecja. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.