REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Plotki potwierdzone. LSE przejmuje Refinitiv

London Stock Exchange kupi za 27 mld USD dostawcę danych finansowych Refinitiv, tworząc brytyjskiego rywala dla amerykańskiego Bloomberga. Notowania londyńskiej giełdy rosną o blisko 7 proc.
Foto: Bloomberg

Połączony przychód LSE i Refinitiv w 2018 r. wyniósł 6 mld funtów. Przejęcie oznacza, że londyńska giełda będzie największym na świecie dostawcą infrastruktury dla rynków finansowych.

Dzięki tej transakcji LSE może uzyskać skalę potrzebną do konkurowania w branży dostarczania danych, w której największy udział posiada Bloomberg. Umocni to także pozycję brytyjskiego operatora giełdowego w zakresie handlu walutami i obrotu obligacjami za pośrednictwem platform FXall i Tradeweb, które należą do Refinitiv.

Dywersyfikacja biznesu może pomóc ochronić się londyńskiej giełdzie przed negatywnymi skutkami brexitu. – LSE jest przygotowane na wszystko, co może nastąpić po brexicie. Nasza działalność jest zdywersyfikowana pod kątem regionów. Ta transakcja pomaga nam stać się bardziej globalnym podmiotem – mówił David Schwimmer, prezes londyńskiej giełdy. Dotychczasowi akcjonariusze Refinitiv otrzymają w zamian nowe akcje LSE – będą posiadać 37 proc. udziałów połączonej firmy. Finalizacja przejęcia jest spodziewana dopiero w II połowie przyszłego roku. Potrzebna jest na nią zgoda organów antymonopolowych, które muszą ją zbadać pod kątem wpływu na wzrost kosztów w zakresie dostarczania danych rynkowych.

Refinitiv, który świadczy usługi także w Polsce, posiada ponad 40 tys. klientów w 190 krajach.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA