REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Giełda w Londynie szykuje przejęcie za 27 mld USD

London Stock Exchange szykuje się do połączenia z globalnym dostawcą danych finansowych Refinitiv. Transakcja o wartości 27 mld USD może zostać ogłoszona już w tym tygodniu – podał Reuters.
Foto: AFP

Informację o potencjalnym przejęciu bardzo dobrze przyjęli inwestorzy. Akcje LSE podrożały dziś o ponad 15 proc.

Refinitiv, który świadczy usługi także w Polsce, posiada ponad 40 tys. klientów w 190 krajach. Firma zajmuje się m.in. dostarczaniem danych rynkowych, przygotowaniem złożonych analiz i prowadzeniem transakcji giełdowych.

Dzięki połączeniu operator giełdy w Londynie ma zdywersyfikować swoją działalność. Przychody z świadczenia usług informacyjnych mają stanowić stabilne źródło dochodów w czasach, kiedy zyski z tradycyjnych operacji giełdowych maleją.

Dotychczasowymi akcjonariuszami Refinitiv są amerykański fundusz private quity Blackstone oraz firma Thomson Reuters, dostawca danych i informacji finansowych.

LSE ma zapłacić za przejęcie własnymi akcji. W efekcie dotychczasowi akcjonariusze Refinitiv mają się stać właścicielami 37 proc. akcji połączonej spółki, a przedstawiciele Blackstone i Thomson Reuters wejdą do władz LSE.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA