REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Dlaczego rajd za 9 bilionów dolarów zaczyna budzić wątpliwości?

W ciągu niespełna dwóch miesięcy rynki akcji o statusie globalnym odbudowały swoja kapitalizację o ponad 9 bilionów dolarów.
Foto: 123rf

Inwestorzy zastanawiają się więc, czy da się jeszcze coś wycisnąć z tego rajdu. Bob Doll, zarządzający portfelem w firmie inwestycyjnej Nuveen (300 mld dolarów aktywów) wskazuje, że kursy mogły podskoczyć za wysoko i w zbyt krótkim czasie. Nie wyklucza konsolidacji rynku lub nawet jego cofnięcia się. Analiza techniczna daje niejednoznaczne sygnały. zauważają analitycy Bloomberga.

Inwestorzy starający się wykorzystywać trendy rynkowe wskazują na poziomy wykupienia akcji w Europie i Ameryce Północnej, a mniej niepokoi ich sytuacja na rynkach wschodzących. Wprawdzie młode rynki, według ostatniego rankingu Bank of America Merrill Lynch, niedawno zdystansowały dolara pod względem popularności wśród inwestorów, ale ostatnio obserwuje się schłodzenie tego zainteresowania. Siła relatywna NSCI Emerging Market Index spadła poniżej poziomów wykupienia i wskaźnik ten utrzymuje się mię?zy górną I dolną wstęgą Bollingera, co wskazuje, iż nie ma bezpośredniego ryzyka cofnięcia się.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA