REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW. Próba odrabiania strat

Z początkiem nowego tygodnia inwestorzy handlujący w Warszawie zabrali się za odkupywanie przecenionych walorów.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Pierwsze minuty handlu w Warszawie przebiegają pod znakiem lekkich zwyżek głównych indeksów.

Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 0,3 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. Więcej optymizmu można dostrzec na pozostałych europejskich parkietach, gdzie notowania przebiegają pod znakiem przewagi kupujących. Większą ochotę do kupowania akcji przejawiają inwestorzy na zachodnioeuropejskich giełdach, podczas gdy na rynkach akcji z naszego regionu nieco więcej dopowiedzenia mają sprzedający.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących w poniedziałkowy poranek cieszą się największe spółki z indeksu WIG20. Lokomotywą dzisiejszych wzrostów są walory Lotosu, wspierane doniesieniami prasowymi o uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na przejęcie gdańskiej rafinerii przez PKN Orlen. Wśród drożejących spółek pozytywnie wyróżniają się walory JSW i KGHM, wspierane odbijającymi cenami surowców na światowych giełdach. Na drugim biegunie, wśród przecenionych papierów, można znaleźć akcje koncernów energetycznych i telekomów.

Kupujący uaktywnili się również w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w poniedziałkowy poranek znacznie częściej można znaleźć kolor zielony.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA