REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Dziś bardzo spokojnie na WIG20

Od rana indeks dużych spółek porusza się w wąskim zakresie punktowym. Po południu jest w tym samym miejscu co z rana.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

WIG20 w drugą połowę czwartkowej sesji wchodzi ze spadkiem o 0,24 proc., do 2364 pkt. Poprzednie godziny nie przyniosły większych emocji w tej grupie a i obroty są jak na razie dość niskie. Doszło co prawda do pewnych roszad w czołówce. Z rana błyszczało jedynie Orange, które zaprezentowało wyniki, natomiast po kilku godzinach na czele są walory CCC, które rosną o ponad 3 proc. Akcje telekomu jednak cały czas utrzymują poranny dorobek.

Sprawdź notowania akcji na www.parkiet.com/notowania

Ale przybyło też firm, gdzie sytuacja się komplikuje. CD Projekt, Lotos i Eurocash spadają o około 1,8 proc. Podobnie jak na WIG20 wygląda dziś sytuacja innych europejskich indeksów. DAX po południu zwyżkuje o 0,22 proc., a CAC40 jest na poziomie z wczorajszego zamknięcia. Warto zauważyć powrót do formy przez mWIG40. Dziś pękł opór w okolicach 4100 pkt, a indeks średnich firm zwyżkuje o 0,6 proc. W tej grupie błyszczą dziś Play oraz Dino.

Czwartek przynosi dość istotny wzrost rentowności polskich 10-letnich obligacji skarbowych. Po południu wskaźnik ten sięga 2,76 proc.

Powiązane artykuły


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA