REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

TFI sprzedawały akcje w sierpniu

TFI pozbyły się w zeszłym miesiącu akcje spółek z GPW o wartości około 197 mln zł - szacuje Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM. Poza Altusem i Trigonem słabszy miesiąc ma za sobą Union.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

"Fundusze polskich akcji kontynuują passę odpływów netto, które trwają już 18 miesięcy z rzędu. W sierpniu wyniosły -177 mln zł i dotyczyły zarówno funduszy akcji szerokiego rynku (-153 mln zł), jak i "misiów" (-24 mln zł). Dodatnie napływy do funduszy akcji zagranicznych w lipcu najwyraźniej były jednorazowym zdarzeniem i fundusze te powróciły do trwającego od lutego 2018 r. trendu odpływów (-56 mln zł). Trzeci miesiąc z rzędu bardzo silne odpływy notują funduszach absolutnej stopy zwrotu (-293 mln zł). Z kategorii pośrednio związanych z rynkiem akcji pozytywnie wyróżniają się tylko fundusze stabilnego wzrostu (164 mln zł napływów)" - wyliczył Marcinowski na podstawie danych IZFiA.

"Trzeci miesiąc z rzędu prym w umorzeniach wiodą Altus (-280 mln zł) i Trigon TFI (-216 mln zł). Wyjątkowo słabo wypadł też Union TFI, z pierwszymi odpływami od kwietnia 2017 r." - zwraca uwagę w raporcie Marcinowski.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA