REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Altus TFI: Akcje w górę po raporcie za I kwartał

Akcje Altusa TFI przy obrotach przekraczających 0,5 mln zł zwyżkowały we wtorek po południu o 18 proc., do 0,77 zł. Spółka zaprezentowała raport kwartalny.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Skonsolidowane przychody sięgnęły blisko 16 mln zł. Rok temu w takim samym okresie spółka miała 45,8 mln zł przychodów. Zysk netto skurczył się z 3,5 mln zł do 0,9 mln zł. Jak podano, na wyniki grupy kapitałowej w I kwartale duży wpływ miała utrata przez Altus TFI zezwolenia na prowadzenie działalności. Na początku maja towarzystwo informowało, że wojewódzki sąd administracyjny oddalił skargę na decyzję o cofnięciu zezwolenia KNF na działalność. „Dodatkowym elementem, który wpłynął na uzyskane przez grupę wyniki finansowe, jest pandemia Covid-19. Rosnąca liczba zachorowań na świecie spowodowała reakcję uczestników rynków finansowych, których efektem była wyprzedaż instrumentów finansowych na niespotykaną do tej pory skalę po znacznie niższych cenach" – pisze zarząd Altusa TFI. „To wpłynęło również na wyniki końcowe oraz spadek wartości aktywów funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Rockbridge TFI" – czytamy. W marcu Altus TFI przeznaczyło 52 mln zł na skup akcji własnych.

Foto: GG Parkiet

Ten tydzień rozpoczął się także od umocnienia notowań Quercusa TFI. W piątek na zamknięciu jedna akcja była wyceniana na 2,46 zł, natomiast we wtorek na 2,89 zł. Na czerwiec zaplanowano walne zgromadzenie Quercusa TFI, które będzie decydować o przeznaczaniu zysku za 2019 r. Zarząd rekomenduje, by 19,6 mln zł przeznaczyć na kapitał rezerwowy, a następnie dokonać skupu akcji. Quercus TFI jest wyceniany na 165 mln zł. Co ciekawe, giełdowa wartość Skarbca Holdingu, czyli właściciela Skarbca TFI, wynosi 125 mln, choć towarzystwo ma o 80 proc. aktywów pod zarządzaniem więcej niż Quercus TFI. paan

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA