REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Spokojny początek w funduszach

Po czterech bardzo słabych miesiącach, w styczniu saldo wpłat i wypłat do funduszy detalicznych było bliskie zera - podaje serwis Analizy Online.
Foto: Fotolia

Po czterech miesiącach istotnych odpływów (przewaga umorzeń wynosiła średnio -2,0 mld zł), w styczniu klienci wpłacili do detalicznych funduszy inwestycyjnych mniej więcej tyle samo, co z nich wypłacili - szacuje portal Analizy Online. "Największym powodzeniem cieszyły się fundusze z segmentu dłużnego (do których od niedawna zaliczamy także dawne fundusze gotówkowe) oraz fundusze akcyjne (zarówno akcji polskich, jak i zagranicznych). Najwięcej środków klienci wypłacili natomiast z funduszy absolute return oraz aktywów niepublicznych (Mezzanine FIZ AN)" - czytamy.

Dla siedmiu towarzystw styczniowe napływy były najwyższe od co najmniej roku. NN Investment Partners TFI do funduszy pozyskało netto 386 mln zł, głównie dzięki 204 mln zł wpłaconym netto do NN Obligacji – styczniowego lidera sprzedaży. Z kolei do funduszy AXA TFI klienci wpłacili netto 294 mln zł, najwięcej w historii tego towarzystwa. Nieco poniżej 100 mln zł do funduszy detalicznych pozyskały Pekao TFI, Union Investment TFI oraz Ipopema TFI. Na lekkim plusie znalazło się także Quercus. Po przeciwnej stronie znalazły się natomiast Noble Funds TFI, Skarbiec TFI i PKO TFI – lider sprzedaży w 2018 roku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA