REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Zmiana w zarządzie Ipopemy

Rada nadzorcza Ipopemy TFI odwołała Jarosława Jamkę ze stanowiska wiceprezesa. Jak tłumaczy spółka, ma to związek z jego decyzją o przejściu z początkiem przyszłego roku do Quercusa TFI. Za Jamkę do zarządu powołana została Katarzyna Westfeld, wieloletnia dyrektor finansowa.

Jarosław Jamka

Foto: Archiwum

Razem z Jamką z Ipopemy do Quercusa mają przejść również Mariusz Zaród i Piotr Miliński. Jak na razie nie wiadomo kto ich zastąpi. "Aktualnie kończymy proces rekrutacji nowego szefa zespołu zarządzających inwestycjami, o czym zakomunikujemy, zgodnie z rynkowymi standardami, wkrótce przed przejęciem przez tę osobę obowiązków – mówi Jarosław Wikaliński, prezes Ipopemy TFI. Jak czytamy w komunikacie, "decyzja rady nadzorczej wynika między innymi z faktu, że w sytuacji podjęcia przez Jarosława Jamkę nowych wyzwań zawodowych, wyczerpała się formuła, w której ma on możliwość dalszego sprawowania funkcji w zarządzie Ipopemy TFI do końca bieżącego roku".

TFI zapowiada jednocześnie kontynuację strategii w ramach swojej specjalizacji – długu, bezpiecznych inwestycji oraz alternatywnym klas aktywów. "Jesteśmy od lat jednym z liderów na rynku długu, a nasze aktywa rosną wraz z bazą zadowolonych klientów. Nasza oferta produktowa jest też obecnie praktycznie kompletna i adekwatna do aktualnych realiów rynkowych – twierdzi Wikaliński.

Jarosław Jamka w grupie Ipopemy jest od 2014 r., kiedy został szefem inwestycyjnym. Na początku października Quercus podał, że z początkiem 2019 roku on oraz Mariusz Zaród i Piotr Miliński, również związani z Ipopemą, przejdą do TFI kierowanego przez Sebastiana Buczka. Jednocześnie Quercus TFI ogłosił zamiar zmiany od nowego roku strategii inwestycyjnej części funduszy na fundusze dłużne oraz akcji globalnych.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA