Fundusze inwestycyjne TFI

Zmiana w zarządzie Ipopemy

Rada nadzorcza Ipopemy TFI odwołała Jarosława Jamkę ze stanowiska wiceprezesa. Jak tłumaczy spółka, ma to związek z jego decyzją o przejściu z początkiem przyszłego roku do Quercusa TFI. Za Jamkę do zarządu powołana została Katarzyna Westfeld, wieloletnia dyrektor finansowa.

Jarosław Jamka

Foto: Archiwum

Razem z Jamką z Ipopemy do Quercusa mają przejść również Mariusz Zaród i Piotr Miliński. Jak na razie nie wiadomo kto ich zastąpi. "Aktualnie kończymy proces rekrutacji nowego szefa zespołu zarządzających inwestycjami, o czym zakomunikujemy, zgodnie z rynkowymi standardami, wkrótce przed przejęciem przez tę osobę obowiązków – mówi Jarosław Wikaliński, prezes Ipopemy TFI. Jak czytamy w komunikacie, "decyzja rady nadzorczej wynika między innymi z faktu, że w sytuacji podjęcia przez Jarosława Jamkę nowych wyzwań zawodowych, wyczerpała się formuła, w której ma on możliwość dalszego sprawowania funkcji w zarządzie Ipopemy TFI do końca bieżącego roku".

TFI zapowiada jednocześnie kontynuację strategii w ramach swojej specjalizacji – długu, bezpiecznych inwestycji oraz alternatywnym klas aktywów. "Jesteśmy od lat jednym z liderów na rynku długu, a nasze aktywa rosną wraz z bazą zadowolonych klientów. Nasza oferta produktowa jest też obecnie praktycznie kompletna i adekwatna do aktualnych realiów rynkowych – twierdzi Wikaliński.

Jarosław Jamka w grupie Ipopemy jest od 2014 r., kiedy został szefem inwestycyjnym. Na początku października Quercus podał, że z początkiem 2019 roku on oraz Mariusz Zaród i Piotr Miliński, również związani z Ipopemą, przejdą do TFI kierowanego przez Sebastiana Buczka. Jednocześnie Quercus TFI ogłosił zamiar zmiany od nowego roku strategii inwestycyjnej części funduszy na fundusze dłużne oraz akcji globalnych.


Wideo komentarz