REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: Oczy inwestorów znowu zwrócone na koronę norweską

Para EUR/NOK znowu znajduje się blisko ważnego poziomu. Mowa o wartości 10,00, która jest istotna z punktu widzenia analizy technicznej.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

– Każdorazowe wejście w obszar bliski cenie 10,00 kończyło się silną falą umocnienia korony norweskiej. Idealnym przykładem są lata 2008 i 2014. Ostatnimi czasy ruchy spadkowe były mniejsze, ale mimo to znaczące i trwające kilka miesięcy. Analiza oparta na linii trendu nie wskazuje jednak na jakiekolwiek zagrożenie dla aprecjacji waluty europejskiej. Jednak spadek zmienności widoczny na zawężających się wstęgach Bollingera czy też negatywna dywergencja na wskaźniku MACD zmuszają do czujności – zwraca uwagę Paweł Śliwa, analityk DM mBanku. Jak głęboki może być ruch, jeśli faktycznie dojdzie do umocnienia korony? – Analiza korekt przy użyciu zniesienia kierunkowego wskazuje, że będą one sobie równe w momencie, kiedy cena dotrze do 9,45. Tym samym ta wartość jest wsparciem geometrycznym, ale dodatkowo popartym dołkami z 2018 roku, co wskazuje na dużą aktywność popytu w tych obszarach. Ponieważ ostatnie miesiące dają się wpisać w trend boczny z tendencją wzrostową, warto do analizy dodać oscylator stochastyczny. Dotychczas dość dokładnie wskazywał on tworzenie miejsc zwrotnych – uważa Śliwa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA