REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Widmo wojny cenowej w polisach OC

Od początku roku do czerwca średnia składka OC dla kierowców spadła o 13 proc. Tylko od maja do czerwca zmalała o 3,5 proc.
Foto: Adobestock

Wiele wskazuje na to, że wojna cenowa w sprzedaży obowiązkowego OC komunikacyjnego, którą przed 2015 r. toczyły między sobą zakłady ubezpieczeń, a która przyniosła sektorowi miliardowe straty, niewiele nauczyła uczestników tego rynku. Choć organy nadzorujące działania towarzystw nie widzą jeszcze powodów do stanowczego reagowania, to ze strony ubezpieczycieli pojawiają się pierwsze sygnały mówiące o tym, że wysokość składek oferowanych przez konkurencję zmierza w niebezpieczną stronę.

Giganci rynku tracą klientów

Polska Izba Ubezpieczeń zaprezentowała wyniki towarzystw po I kwartale 2019 r., z których wynika, że po raz pierwszy od czterech lat ubezpieczyciele zebrali niższą składkę z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA