REKLAMA
REKLAMA

Finanse

KNF zasypała towarzystwo karami

Nadzór zakwestionował wycenę.
Foto: parkiet.com

Komisja Nadzoru Finansowego dopatrzyła się nieprawidłowości w wycenie funduszy Altusa notowanego na NewConnect Centrum Finansowego.

W ostatnim komunikacie, czyli z czwartku, Altus TFI informuje o czterech karach o łącznej wartości 2,5 mln zł. We wtorek KNF przekazała informacje o dwóch o wartości 1,2 mln zł, które dotyczyły Altus FIO Parasolowy. W komunikacie Altusa mowa jest również o karach nałożonych na fundusze zamknięte. Kary nałożone przez nadzór na Altusa TFI mają związek z wyceną akcji spółki Centrum Finansowe Banku BPS (obecnie Centrum Finansowe) przez fundusze inwestycyjne zarządzane przez to towarzystwo. Informacja o wszczęciu postępowania administracyjnego przez KNF pojawiła się w grudniu ubiegłego roku. Komisja tłumaczy, że w grudniu 2017 r. TFI sporządziło wewnętrzną wycenę akcji spółki, w której określiło cenę na poziomie 1,84 zł. Następnie pod koniec grudnia 2017 r. fundusze inwestycyjne zarządzane przez Altusa TFI nabyły znaczny pakiet akcji tej spółki po cenie 1,33 zł za sztukę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA